O autorce Veronice Lančaričové

„Témata ženství a menstruace jsou pro mne klíčová, jak v osobním životě, tak také v tom pracovním. Spolupracuji s obchodem Maluna.cz a blogovým portálem Kalíšek.cz, který se věnuje osvětě ohledně „jiných“ menstruačních pomůcek. Tento blog také ženám ukazuje možnosti jak prožívat svou menstruaci jinak a pohodověji. A najdete zde i články věnující se ženskému tělu a sexualitě. Píši pro různé internetové portály a jako „odbornice na menstruaci“ přispívám do rozhovorů a článků v časopisech.

Mými tématy je nejen menstruace a věci s ní související, ale také další ženská témata, například ženské archetypy – Bohyně. Absolvovala jsem před pěti lety Výcvik slovanských kněžek pod vedením Katinky Soetens a Lilie Khousnoutdinové. A od té doby ukazuji, jak nám mohou pozitivní ženské archetypy pomoci a inspirovat nás. Minulostí se však pouze inspiruji a vše přetvářím do moderní podoby a potřeb dnešních žen. V mém životě mne asi nejvíce ovlivnilo mé žití v maringotce na samotě u lesa a studium ženských archetypů. A (nejen) o tom jsou mé osobní stránky bohozena.cz.

zenstvi-jako-dar-veronika-1

Ve svém volném čase se věnuji vzdělávání v různých ženských tématech, naplněnému partnerství, ženství a sexualitě. Miluji přírodu. O sebe jako o ženu pečuji nejen zdravou stravou a pohybem, ale také dostatkem relaxu a nic neděláním. Je v podstatě jedno, co děláme, hlavní je, aby nám to přinášelo dostatek radosti a naplnění! Cvičím jógu, běhám, tančím brazilský tanec forró, maluji, peču a miluji péči o své rostliny.

O projektu BOHO ŽENA

„Boho žena je pro mne taková žena, která uctívá svou vnitřní bohyni, svou vnitřní božskou částečku, ale také tu vnější bohyni, tedy přírodu.“

Projekt Boho žena vede (nejen) ženy k uvědomění, že my sami jsme tvůrci svého života. Uvnitř sebe máme tvořivý potenciál, skrze který si můžeme sTVOŘIT svůj svět a naplňovat své sny a přání. Název projektu je pro mě takovým hravým propojením několika rovin: žena, jež si uvědomuje svou originální božskou částečku, milovnice boho stylu a bohémsky si užívá života. V názvu je ale také slovo „boh“, které je základem nejen pro boha, ale také pro bohatství. A nedávno se mi propojila ještě jedna rovina a to ta, že boho styl se ve světě nazývá také Bohemian style. A Čechy jsou? No přece Bohemia. :)

zenstvi-jako-dar-veronika-2

Skrze projekt Boho žena píši a maluji obrazy. Mou hlavní inspirací je příroda. Nejvíce inspirace jsem načerpala na svých cestách po Brazílii a při toulkách a žití v přírodě české. Troufám si říct, že tyto inspirace jsou z mých obrazů cítit. Příroda je totiž v mých očích tou největší inspirátorkou a tvořitelkou. Svým obrazům dávám jistý přesah a to, co jsem z přírody načerpala, vracím zase zpět: třetina z každého obrazu (ať už kopie či originálu) putuje na podporu konkrétního projektu, jež se věnuje aktivní pomoci přírodě. Dávám přednost menším projektům, za kterými jsou vidět nejen konkrétní lidé, ale i činy.

„Boho žena je žena stojící pevně nohama na zemi a s hlavou v říši, kde se plní všechny sny a tužby, a kde se dějí zázraky.“

A kdo je pro mne Bohyně?

Za tu největší Bohyni považuji přírodu, avšak kousek božské energie se nachází uvnitř každého člověka a projevuje se jiným a jedinečným způsobem.

zenstvi-jako-dar-veronika-3

Být boho ženou - bohyní - tedy neznamená být jiná, než jsem.

Naopak. Žena bohyně vyzařuje tak silně, právě tím, že vyjadřuje sama sebe – je sama sebou. Ví, kdo je, co je její podstatou a jaké originální dary přináší a skrze ni proudí.

Je to žena, která se druhými inspiruje, avšak slepě nenásleduje žádných vzorů či si nikoho nestaví na pomyslný piedestal.

Tak, jako ctí a váží si sama sebe, si váží také mužů a vidí v nich jejich vlastní jiskry božství...

Síla Boho ženy se ukrývá v jejím nitru.

Některé z kurzů, které jsem absolvovala:

Ženská tématika

 • Výcvik slovanských kněžek, Lilia Khousnoutdinová, Katinka Soetens, Kateřina Kramolišová (následná asistence na několika setkáních u dalších ročníků)
 • Posvátná sexualita: vnitřní tanec Boha a Bohyně, Katinka Soetens
 • Dovednosti kněžky a jak budovat sesterství, Kathy Jones
 • Výcvik keltských kněžek – Lada, Judita Peschlová (jednodenní seminář)
 • Znovuzrozená do své sexuality, Jana Zittová
 • Znovuzrození do ženství, Zuzana Hozhoni
 • Vnitřní žena – vnitřní muž, Květoslava Kolouchová

Permakultura a tvorba zahrady

Tím, že jsem žila na pozemku a miluji téma soběstačnosti a pěstování, absolvovala jsem i spoustu kurzů týkající se zahrad.

 • Design jedlého lesa I. a II., Jaroslav Svoboda
 • Design rodového statku, Jaroslav Svoboda
 • Výcvik permakulturních designerů, Jaroslav Svoboda (nedokončeno)
 • Osobní dům a rodová zahrada, Ing. Arch. Petr Hájek
 • Exkurze po Krametehorfu, Sepp Holzer
 • Konference přírodního stavitelství od A do Z
 • Feng-shui zahrady, Iva Matyášová

Ostatní kurzy

Aneb co se do prvních dvou rozdělení nevešlo:

 • Výcvik Neurolingvistického programování (NLP) a Práce s lidmi, Květoslava Kolouchová
 • Nástavbový kurz NLP a Úvod do Voice Dialogue, Květoslava Kolouchová
 • Voice dialogue, Heidi Berger
 • Kurz tvůrčího psaní (týdenní i roční škola), René Nekuda
 • Manažerské schopnosti a dovednosti; Time Management a další, Mgr. Jana Rambousková